Co to je standardní řešení?

Základová deska

Po vyměření geodety a umístění stavby na stávající pozemek, následně stavbu připravíme  do patřičných rozměrů a výšek dle projektové dokumentace.  Pokud bude v projektu hromosvod, do základů se položí zemnící páska a na každém rohu se vyvede zemnící kulatina, na kterou se pak přimontuje svod hromosvodu. Ohledně hromosvodu  řešíme řešíme  s majitelem, hromosvod nemáme v nabídce. Do místa v základech kudy povedou všechny  přípojky do domu se zhotoví průchodky. Následně dle projektu  v základové desce zhotovíme veškeré odpady a vyvedou se nad samotnou desku. Výška základové desky od rovného terénu je 30 cm.

Do základových pásů 80×40 se používá mix beton označený 15. Následně se naváží na zhutněné podloží štěrk. Navážíme po vrstvách, které se hutní – cca 15-20 cm. Po zhutnění a srovnání štěrku se pokládá betonářské pletivo 15/15/5 a podkládá se cca 5-8 cm tak, aby beton mohl zatéct pod pletivo. Po obvodu se pletivo pokládá na upravené ztracené bednění a po řádném utažení jednotlivých polí pletiva vázacím drátem se přistupuje k lití vrchní samonosné desky betonem, označení 20. Betonová deska je v průměru 15-18 cm silná. Po vyschnutí desky (dle počasí) se na ní pokládá radonová izolace, která se dává po obvodech o 15-20 cm jako přesah. Tento přesah izolace proti radonu, ale zároveň i proti vlhku a vodě. Pak se  obrací na již hotovou obvodovou stěnu opatřenou OSB a tím naprosto zamezíme případné vlhkosti od země.

Stavba konstrukce domu

Připravené řezivo se následně řeže na místě dle potřeby. Nejprve se uloží obvodové ale i příčkové trámy, které se kotví do základové desky. Na tento rám se pak nařeže patřičná délka a výška trámu a vše se do sebe sešroubuje vruty 180/6. Po vynechání oken či dveří se celá stěna postaví a ukotví vruty na základový trám. Tak se sešroubuje celý obvod ale i příčky. Po vyvážení se vše do sebe sešroubuje a následuje pobíjení venkovní strany obvodu. Používáme OSB 1,5 cm perodrážku. Tyto desky se nastřelují hřeby ze záseky, takže je nepravděpodobné, že by se svévolně uvolnily. OSB per odrážku používáme s důvodů větší pevnosti stavby. Stavba se nekříží a je stabilní. To samé se pak dělá u příček.

Střecha, vazníky a stropy

Střechu provádíme převážně  valbovou vazníkovou. Je to rychlejší a levnější postup. Vazníky nám zároveň tvoří stropní část. Pro zákazníka zde máme bonus: vazníky se zesílí, uděláme na půdě prostor na chození na výšku. S tím, že si můžete v budoucnu udělat i podkroví. Půda není pochozí ale dá se po domluvě udělat. Na stropní vazníky se následně montuje dvojitý rastr na který se nalepí paro folie a pak se  šroubuje sádrokarton. Vršek nosníků pod střešní krytinou se opatří parozábranou, kontra latě a pak  s latuje  pod krytinu. Krytina  je na výběr KM Beta tmavá nebo červená. Oplechování obvodu a pokládka krytiny, dokončená svodů okapů v pozinku. A nebo dle přání zákazníka. Ovšem rozdíl si musí doplatit.

Okna

Okna  montujeme 6 komorové a dvojsklo, barva oken je – vnitřek klasika bílá, ven je nejvíce žádaný antracit nebo světlý dub. Do každého pokoje, koupelny, wc jedno okno či balkonové dveře. Vše je v našem standardním provedení. Rovněž vnitřní dveře, obklady, dlažba, plovoucí podlaha a jiné je uvedeno v naší standardní nabídce (představíme rádi při osobní konzultaci).

Skladba obvodových stěn (zvenku)

1 – Akrylátová  bílá omítka 2 mm drásaná.
2 – Fasádní lepidlo 2x s perlinkou.
3 – Fasádní polystyren  10 cm, lepený na pěnu a přichycen vruty s podložkou.
4 – OSB 1,2 mm pero drážka která se přistřeluje na konstrukci KVH
5 – KVH hranol  140/60 lepený, vysušený, hoblovaný, bez impregnace. 
6 – Tepelná izolace 14 cm vata, nebo po dohodě možné stříkaná tepelná izolace.
7 – Veškeré rozvody  – elektro – odpady – voda anténa husí krk.
8 – Zaklopení OSB 1,2 mm nastřelené na trámy.
9 – Sádrokarton 1,2

10- Kompletně se sádrokarton vytmelí a vybrousí. Malování není v nabídce.

 

Vnitřky

Před zakrytím vnitřních stěn se vše tepelně izoluje (vata 14 cm) a nebo je možno izolační nástřik. Po té se ve stěnách udělají veškeré rozvody instalace a stěny se zaklopí OSB perodrážka opět nastřelená. Pak se šroubuje sádrokarton 1,2 cm zatmelí se a vybrousí.

Příčky

Komplet hotová vnitřní příčka je silná 15 cm. Složení je: sádrokarton, OSB deska, kostra, tepelná a zvuková izolace (10 cm), OSB deska, sádrokarton.


Cena standard řešení pro rok 2022

Cena pro rok 2022 je 27.266 Kč/m2. Již od začátku roku se ceny materiálu razantně navýšily a navíc se požaduje od stavebníků k úspoře energie. My máme dosud předurčeno k šetření energie ,vytápění voda vzduch a tím pádem se musí dělat vodní podlahové topení.

Seznam všech položek spadajících do standardního řešení můžeme společně projít při osobním jednání.


Úpravy na přání zákazníka

Případné změny materiálu nebo projektu jsou možné a cenu upravíme vždy dle těchto změn. Vše je na domluvě. Kontaktujte nás pro nacenění Vaší stavby.

Používané materiály

KVH konstrukční hranoly

 • KVH hranoly jsou dováženy z Německa. Jsou na ně kladeny vysoké požadavky – jsou hoblovány pod tlakem a vysoušeny na 15% vlhkosti (+/-2 %).
 • Jsou konstrukční a cinkované (lepené).
 • KVH hranoly jsou pro dřevostavby výtazně vhodnější než klasické stavební řezivo, která je mokré a nerovné.
 • KVH hranoly se nemusí nijak ošetřovat proti vlhkosti ani plísni, pokud je stavba řádně odizolovaná.
 • KVH hranoly jsou přesnější a konstrukčně pevnější než klasické stavební trámy.
 • Stavíme výhradně z KVH hranolů – obvodové stěny, příčky, stropní konstrukci i vazbu.
 • Základní obvodový – ale i příčkový KVH hranol – kotvíme do základové desky.
 • Konstrukce obvodů (ale i příček) se řežou na místě a sešroubovávají vruty. Nepoužíváme konzole, jsou nestabilní.
 • Kompletní konstrukce je sešroubována jen vruty. Nepoužíváme hřebíky, které nemají potřebnou vlastnost – přitahovat materiály k sobě.
 • Nosná konstrukce je vyplněna izolací Izover – Rokvul.
 • Stropní konstrukce je vyplněna také izolací Izover – Rokvul o tloušťce 200 mm.

OSB desky

 • OSB desky jsou vyrobeny z velkoplošných třísek, lepeny třívrstvě a vázány pojivem umělé zdravotně nezávadné pryskyřice.
 • OSB desky drážkové používáme na pobíjení venkovních obvodových stěn, ale i u vnitřních příček. Tím docílíme větší pevnosti a stability celé dřevostavby. Zásadně desky připevňujeme nastřelovací pistolí.
 • Dále se OSB desky dají použít na pochozí půdu. v tomto případě se na přání zákaznika používá silnější profil (22 mm). Jinak lze půdu násladně použít jako skladové prostory nebo jako přípravu na budouci podkroví.
 • OSB desky drážkové jsou velice odolné na tlak i tah. Dají se použít i na pokrytí střechy – pod křidlici.